BİY

26 Ekim 2008 Pazar

JUANDEreleri aksa yukarı aksa


Tottenham başarı adına teoride herşeyi yapıyor.İyi bir antrenör,iyi transferler felan filan.E tabi hiçbir şey yolunda gitmeyince kurban belli.Tottenham ile ilgili o kadar çok dalga geçen benim çok güldüklerimi bloga yazmak istedim:

NOEL baba ile Spurs'un kazandığı bir maç arasında ne fark vardır:Bazıları Noel Baba'nın varlığına inanır.

Bir Spurs taraftarı kazandığı maçtan sonra ne yapar:Xbox'ı kapatır (bizden çalmış olabilirler)

Aslında daha çok var ama ingilizceden çevrilmeyecek olanları daha çok.Ben size bunları göndereyim en iyisi

How do you know if your newspaper is upside down?
Tottenham are at the top of the table

The FA have stated that Tottenham Hotspur FC are guaranteed to stay in the Premiership for another three seasons.
Autumn, Winter & Spring

Arsene Wenger bumps into Juande Ramos in Sainsbury's.
"Hello" says Arsene, "what you doing in here?"
Juande replies "I'm getting some potatoes for Darren Bent"
Arsene nods, "Good deal, i'd take that if i were you."

What is the difference between a Triangle and Tottenham Hotspur?
A triangle has 3 points.

Three Spurs fans were moaning that their team kept losing.
"I blame the manager" said the first, "if he would sign new players, then we could be a great side"
"I blame the players" said the second, "if they made more effort, I am sure we would score more goals"
"I blame my parents", added the third, " if I'd been born in Gillingham, I'd be supporting a decent team!

David Blaine was gutted to hear that his record of 48 days in the box doing absolutely nothing has been broken by Darren Bent.

What’s the difference between Father Christmas and a Spurs win? Some people actually believe Father Christmas exists.

Haringey council has blocked Tottenham’s plans to build a new ground on Northumberland Park. A town hall source said: “We don’t mind having a funfair there once a year, but a circus every fortnight is a bit much.”

“I was playing Scrabble and had enough letters to make ‘Tottenham Hotspur Football Club’. I was gutted when I found out it was only worth two points.”

Tesco are releasing new Oxo cubes in Spurs colours. Customers are told to look out for laughing stocks.

A young boy goes to social services and tells them he has nowhere to live. “What about your parents?” asks the social worker. “No, they beat me,” says the boy. “What about your grandparents?” says the social worker. “No, they beat me even harder!” says the boy. “Well … where do you want to stay then?” replies the social worker. “Tottenham,” says the boy. “They don’t beat anyone.

What do a toothpick and Tottenham have in common? They both have two points

Juande Ramos, shortly after another training session, comments to the head groundsman at White Hart Lane how impressive the pitch is looking. “It ought to,” replies the groundsman. “We put 70 million quid’s worth of manure on it every week.”

I just went down to the newsagents and bought Tottenham Hotspur magazine. Thank goodness they had porn mags to hide it in.

What does a Spurs fan do after he sees his team win? Turns off the Xbox

After leaving San Siro, Jose Mourinho was asked if he was going to help Spurs get out of their slump. He turned around and said, “No way, I ain’t that special”.

Apparently the entire Tottenham squad have been busy honing their skills playing the computer game Championship Manager. Sadly it seems Juande misunderstood and thinks they want to play for a Championship manager.

Contrary to what you may think, Spurs are the strongest team in the league at the moment. Sure, aren’t they holding everyone else up?

What do the Premier League and a cowboy have in common? They both have spurs at their feet.

A man was found dead floating in the Thames, wearing a blond wig, full make-up, bra, knickers, suspenders and a Spurs shirt. Before informing the next of kin the police removed the Spurs shirt to save the family embarrassment.

What would an improved version of Spurs be called? Newcastle United.

Did you hear that Juande Ramos was clocked doing 169mph on the M1 coming back from Stoke? Apparently he was just so desperate for three points.

A man is sitting in a pub with his jack russell dog one Sunday afternoon. The football results are coming up on the television in the corner: “Stoke City 2, Tottenham Hotspur 1,” reads the announcer. Suddenly the jack russell jumps up and shouts out, “Oh, no, not again.” The shocked landlord says, “That’s amazing. Why did he say that when it was announced that Tottenham lost?” “Because he’s a Spurs supporter,” the dog’s owner replies. The landlord then asks what the dog says when Tottenham win a match, to which the man replies, “I don’t know. I’ve only had him six months.”

When a groggy Vedran Corluka regained consciousness in the ambulance leaving the Britannia Stadium on Sunday he asked medical staff who he was. On being told he played football for Tottenham Hotspur he lapsed into a coma.

All trains through White Hart Lane have been cancelled due to a massive points failure.A little boy gets £10 for his birthday and rushes down to the sports shop to buy the new football he has been desperate for. He gives the ball to the shopkeeper, who says, “Sorry, son, this ball is £20. You only have £10″. The boy says, “OK, if you blindfold me and I can guess the name of the club on any ball, will you give it to me for £10?” He agrees and gives the boy an Arsenal ball. “I can hear cannons blasting, so it’s an Arsenal ball.” Next he gives him a Millwall ball: “I hear lions, so it’s Millwall.” Amazed, the shopkeeper says, “Get this and you can have it for nothing.” The boy listens and says Spurs. The man asks if he’s heard a cockerel. “No,” says the boy. “It’s going down.”

What’s the difference between Bigfoot and the Spurs defence? Bigfoot has been spotted several times.

Spurs have been forced to rename their ground “White Lane” because their “Hart” was surgically removed when Berbatov and Keane were sold.

Orda bir Hoffenheim var uzakta-2


Tee 6 ay önce bahsetmişiz Hoffenheim'dan,daha bundesliga'da bile değilken.Şimdi dünya alem,tüm dış merkezler biliyor nasıl oynadıklarını.Bugün de Hamburg'u uçurdular.Bizim Silivri kadar yer aslında bahsettiğimiz.Şu anda İbiseviç'i Ba'sı... büyük klüpler takipte.
Naıl bir takım olduklarını ben değil de Hamburg'un Hollandalısı Mathijsen söylesin:Hoffenheim'lılar bugün ne yediler.Vahşi hayvanlar gibi koşuyorlar.Bizden çok daha iyiydiler ve galibiyeti hakettiler

22 Ekim 2008 Çarşamba

HADİ BAKALIM BUNDAN SONRA....


Artık şu maç bize lütfen göstersin ki,Türkiye'de futbola bakış değişmeli.10 numara,ön libero,maçı kaldırabilme felan bu klişeler artık kalksın.Söyleyenin ağzına biber sürülsün.

Fenerbahce artık niye 5 yediğini anlasın.Karşındaki takım bu beş tane golü atmak için kaç sene "vizyonu olan" bir teknik direktörle devam etmiş anlasın.Başarı ile başarısızlığı , Kezmanın kaçırdığı penaltıyla veya Denizli'de Appiah'ın direkten dönen şutu üzerine kurmasın.

Kurumsal bir yapıya sahibiz dedikten sonra CEO'sunu 3 ay içinde kovmasın.Transferleri,Juan Figer'e bağlamasın.Kurumsal olmak ile şirketleşme arasındaki fark Aziz Yıldırım ve ekibine anlatılsın

"Genç" Semih'i ilk 11'de gördüğümüzde artık Semih 25 yaşına gelmiş olmasın.Aziz Yıldırım "bakın Semih sırasını bekledi,şimdi sıra İlhan Parlak'da" anlayışını bıraksın.Sonra Wallcott ve Ramsey gol atınca Türk medyası "çoluk çocuktan 5 yedik demesin

Muhteşem bir sezon geçirdikten sonra "bizim amacımız bunun devamlılığını sağlamak" deyip,devamında Josico alınmasın.

Taraftara yolnunacak tavuk muamelesi yapılmasın.5 milyara koltuk satan zihniyet,aynı paraya Real Madrid'in de koltuk sattığını bilsin.

Taraftar da artık klübün gerçek finansörü olduğunu bilsin,zengin başkanlara ihtiyaç olmadığını,aksine profesyonel yöneticilerin bu paraları kullanmaları gerektiğini bilsin.

BİR DE HERKES ŞUNU BİLSİN:Aziz Yıldırım da Demirören de Polat'ta tartışılamaz ve tartışılması teklif edilemez kişiler değildir.Bu ülke ORDUSUNU sorguluyor.Bu anlayışları sorgulaması gayet doğaldır

21 Ekim 2008 Salı

Mourinho:hepsi numaracı bunların


Mourinho alem adam...En sonunda eski öğrencisi Drogba'yı da işin içine katarak birçok yıldıza salladı.Ama bu sefer çok da haksız değil.Diyor ki "the chosen one":Torres,Drogba,Van Persie ve Ronaldo oyun içinde çok fazla hakemi aldatmaya çalışıyorlar,bunları bırakıp daha çok oyuna konantre olmalılar" diyor.

Kobe Barca'ya?


Biliyorsunuz ki bu sene Nba'den Avrupa'ya gelen oyuncular felan oldu.Hatta Kobe'nin de çocukluğunu İtalya'da geçirdiği için İtalya'ya gitmek istediği dedikoduları da oldu.Ama bu haber bomba etkisi yarattı.GOAL.com'da yayınlanan habere göre de "KOBE BRYANT'IN JOAN LAPORTA'DAN TEKLİF BEKLEDİĞİ" ileri sürüldü.

İSPANYOL PAÇA

20 Ekim 2008 Pazartesi

Trakya'da futbol
Türkiye'de profesyonel futbolun oynanmadığı iki bölge var.Güneydoğu Anadolu ile Trakya bölgesi...Yani refah düzeyinin en yüksek olduğu yer ile en az olduğu yerde profesyonel futbol olmaması işin ironik yanı.Ayrıca 1.lig de trakya doğumlu çok az futbolcu olması da cabası...

Bir iki futbolcu var tanıdığımız Trakya'dan...Emrah Eren bu isimlerden en çok bilineni.Galatasaray'da oynamışlığı var.Trabzon'da kaptanlık yaptı.Ama hiçbir trakya takımında oynamışlığı yoktur.Silivri Fener köylü olup bizim mahallede bir sokak düğününde tanışıklığımız vardır.

Göksel Akıncı da aynı şekilde trakyalı olduğunu bildiğim isimlerden.Göksel deyince aklımızda pek birşey oluşmuyor olabilir ama 2003'deki Göztepe-Galatasaray maçı deyince bir şimşek çkar eminim.O sene göztepe küme düşerken,o maçtaki oyunuyla çok konuşulmuştu.

Belki de Trakya-futbol deyince akla ilk gelen isim tabii Fatih AKYEL geliyor.Tekirdağ-Saray'lı olup orda kendi adına bir park da var.

Şu anda Türk futbolunun en önemli isminin de damarlarında trakya kanı var.Arda Turan'ın Fatih doğumlu olmasına rağmen ailesinin Edirneli olduğunu biliyoruz.

Peki trakya'da futbol hiç mi başarıyı tatmadı.Tattı ama bunun için biraz geriye gitmemiz gerekiyor.Tabii ki herkesin çok iyi bildiği LÜLEBURGAZ MUCİZESİ...Lüleburgazın 1978-1980 sezonuda 2.ligde oynadığı dönemde Türkiye Kupası'nda oynadığı Hem Beşiktaş,hem de Fenerbahce'yi eleyerek öne çıkmıştı.rivayete göre lüleburgazsporun beşiktaş ın ardından fenerbahçeyi elemesinden sonra bazı gazetecilere demeç veren lüleburgazspor un bir yöneticisi " bizim başarımızın sırrı ne biliyor musunuz? takımın kadrosuna dikkat ettiniz mi? isa musa mehmet mustafa... eeee peygamberler sülalesi bizde, bize dokunan böyle çarpılır işte" demiştir.

15 Ekim 2008 Çarşamba

Raul Tamudo Barcelona'ya kılmış


Bugün AS'ta çıktı bu haber.Tam dediklerini yazalım "Si,soy anticule" yani cule barcelona ve barcelona taraftarı anlamına geliyor.Tamudo,"Barcelona'da arkadaşlarım var onlara başarılar diliyorum ama Barca'yı hep kaybederken görmek istiyorum.Bu antipatik birşey değil.Sadece ezeli rekabet" diyor.

Adam olcak çocuk:Carlos Vega


The Sun gazetesinin 2008'de izlenilmesi gerekenler listesindeydi.Wenger geçen sezon pek şas vermedi ama bu sene işler değişecek gibi...Carling cup maçında Sheffield'a hat-trick'i var.Kariyerinde u-17 Dünya Kupası'nda ALTIN AYAKKABI ödülü var 2005'te
Meksika ile.Daha önce parlayamamasının nedenlerinden biri de çalışma izni verilmemesi.
Arsene Wenger onun hakkında "gol atmayı becerisi kadar gol pozisyonları yaratabiliyor." diyor
Arsenal-Fenerbahce maçlarında büyük ihtimal izliyeceğiz onu.Ama bize gol atarsa bir daha yazmam onun hakkında birşey :)

14 Ekim 2008 Salı

BİLDİK SENARYO


Gene sonuna getirip getirip gene son darbeyi vuramadık.Aynı Yunanistan'a,Almanya'ya yapamadığımız gibi...Ümit Milli Takım bir türlü gruplardan çıktıktan sonra şu play-offları geçemiyor.Hamit,Halil,Selçuk,Volkan'ın olduğu kadroda Almanya'ya karşı böyle çok üstün oynamıştı ama bir türlü golü bulup,rakibini eleyememişti.
Bizim Jenerasyonun hatırlayacağından eminim.Serhat Akın,Gökdeniz Karadeniz'in olduğu takım,Avrupa Şampiyonu Yunanistan takımının çoğunu oluşturan o zamanki Yunan U21'lere elenmişti.Yani bundan sonra Belarrus Milli takımı'nı ilginç yerlerde görebiliriz

Şimdi böyle bir rakibe karşı niye bu kadar baskılı oynadık da kazanmadık demek yersiz.Bu takımda ligimizin gol kralı oynuyor,uluslarası oyuncular bulunuyor.Ayrıca A Milli takım kadrosundan gelen oyuncularla takviyeli.Ayrıca karşı takımın bildiğim kadarıyla Balazovic,Varatilo gibi yokluğunu hissettirecek oyuncuları da eksik.

Şunu söyleyelim son olarak;bu takım bugün galip gelememiş olabilir.Zaten önemli olan bugün galip gelmek değil,A milli takım formasıyla kaç kere galip geleceğin...

en 7 numara


"eğer milli takıma geri dönersem gene 7 numarayı giymek isterim" RAUL GONZALEZ

AKP vs FB yönetim kuruluSiyasetten bahsetmenin yıllarca ayıp,yasak olduğu bir ülkede böyle bir yazıyı kaleme almak tepki alabilir.Hele ki bu taraftarı olduğun takımla bir siyasi organizasyonu karşılaştırıyorsan...(İNŞALLAH BU YAZI İÇİN BAŞIM BELAYA GİRMEZ)

Aslında benzerliklerden bahsedeceğim.Mesela iki organizasyonun içinde de konuşma özgürlüğü,fikirlerini söylemek başına bela açabiliyor.Akp kendini eleştirenlerle karşı karşıya kaldığı zaman kendi "ÖZGÜR MEDYA" kartını kullanıyor.Aynı şekilde Aziz Yıldırım yönetimi de sadece kendi içindeki "ÖZGÜR MEDYA"(FB TV,RESMİ SİTE,FB GAZETESİ) içinde yazılanları kabul ediyor.Çarpıcı bir örnek vereyim FB TV'DEKİ maç kaç kaç programı için röportaj vermiştim yazın.Röportajda biletlerin çok pahalı olduğu ile ilgili yerler kesilmişti mesela.

İki organizasyon da kendini eleştirenleri hemen hedef gösteriyor.Doğan Yayın-AKP sürtüşmesinde Başbakanın bunlardan gazete almayın demesiyle,bir ara Lig tv aboneliklerinizi kaldırtın demek benzeşmiyor mu hiç

Polis vs futbol


Bugün Uefa'nın verdiği ceza bir şeyi ortaya koydu.Stada polis girmeyecek kardeşim.Özel bir birim kesinlikle olmalı stadda.Calderon'a verilen cezada UEFA ,polisin provokatif hareketlerini sorumlu tuttu ki bunun ilk defa olmadığını açıkça belirtti.

İki sene önce Sevilla'da Tottenham taraftarları-özürlü taraftartarlar da dahil olmak üzere-dayak yemişti.

13 Ekim 2008 Pazartesi

Yılmaz Vural vs Mustafa Denizli


Ne güzel oldu di mi Denizlinin gelişi...Herkes mutlu,umutlu.Ama birşey var.Yılmaz Vural'a geçen sene salladık.Canlı yayında "bu hafta nasıl oynayacaksınız" diye sorduğu teknik direktörün 24 saat sonra o koltuğa geçmesi ne kadar ayıpsa Denizli'nin Hacettepe maçını yorumlayıp "aynı hafta içinde" o takımı çalıştırmaya başlaması o kadar ayıptır.

Yılmaz Vural'a söylediğimizi Yılmaz Vural olduğu için mi söylüyoruz bazen düşünüyorum

Bi Haim Fresco vardı


Ya hakkaten bu adam ne ilginçti.Devamlı Özhan Canaydın'ın transfer görüşmelerini felan yapardı.Robert Pires'i özel uçakla getiriyordu İstanbul'a Süleyman Rodop'a göre.Ama Franck Ribery transferinde önemli rolü vardı.Canayın gidince de sesi kesildi.

Emana


ahlar vahlar içinde izlemediğim bir oyuncudur.Bağıra bağıra gitti sezon başında Aurelio ile Betis'e.6 milyon Euro'ya gitti.Fenerde ne oynardı şimdi.Hele Aurelio ile birlikte burda uçarlardı.Niye Betis uçmuyor diye sormayın çünkü onların daha çok sorunları defans oyuncuları.Bir de antrenörün Aurelio-Emana arkalı önlü oynatması.

Aslında Galatasaray'a geleceği haberleri vardı 2 sene önce.Süleyman Rodop haberiydi bilemem

ibo vs ronHiç de o meşhur reklamdaki gibi olmadı.90 dakikada gol yok,estetik yok.Hani birbirinize nazire yapıyordunuz.İkinci yarı İbo toparlanır gibi oldu ama o defansı ip gibi dizmeler nerde.Ronaldo da belki bir şutla maçı btirdi o hatırladığım şut stockholmden goteborga gitmiştir.

Bu arada Queiroz yardımcı antrenörlük işinde daha başarılı galiba.Son iki maçta 1 puan,evinde Danimarka yenilgisi...Allah kolaylık versin

Maçtan önce Ronaldo Balon D'oro'daki rakibi için:"İbrahimovic mi? dünyanın en iyi oyuncusu".Ama benim rakibim olamaz

12 Ekim 2008 Pazar

aragones takımın TAŞLARIYLA oynuyoruzun zamandır bobiler.org'a bakmamıştım.Aghahowa'nın taklaları çeşitli şekillerde mevcutschüster:ronaldo altın ayakkabıyı almalı,sanırım seneye bizimle oynayacak

LA ROJA VE CASİLLAS VE REİNA


Tabii İspanyollar rahat...Hem Avrupa Şampiyonu oldular hem de kolay gruptalar Dünya Kupası yolunda.Haliyle bu kadro bütün rekorları kırıyor.La Roja tam 710 dakikadır hiçbir maçta geriye düşmemiş ki rekor 610 dakika ile ZUBİZARETTA-BUYO ikilisine ait.Yani efsanevi kalecilerin rekorunu Casillas-Reina kırmış oldu.

KİM NE DEDİ:SİNAN ENGİN


"Yıldırım Demirören yönetimi görevde olduğu sürece işimin başındayım" (Sağlam'ın istifasından sonra)
"Çok yıprandığım için görevi bırakıyorum"(üstteki açıklamadan 1 bilemedin 2 gün sonra)

Siyah Beyaz HüzünChris Mort ve Yıldırım Demirören,hayatlarını siyah beyaz coşkulara bağlamış iki camianın iki başkanı veya sahibi.Newcastle ve Beşiktaş...İkisi de aynı telden çalıyor bu sene...İkisi de "camianın çocuğu" denebilecek antrenörlerle çalışıyorlardı.Keegan ve Sağlam...Hani bizde deniyor ya "ADAM GİBİ GİTTİ" ikisi de.Hatta Keegan'ın istifasından sonra Magpies taraftarları başkanlarının evinin önünde boykot yaptılar.
Bu aralar Chris Mort ARAPLARA KLÜBE SATMAK İÇİN HER GÜN DUBAİ'YE GİDİYORMUŞ.Allahtan Yıldırım Demirören bu kadarını yapamaz

1 Ekim 2008 Çarşamba

çempiyıns lig-2


Ya nası kahreden bir futbol oynadık gene di mi.Hiçbir geri dönen topu alamadık.Ne defansta ne de ileride.Yani ne baskı kurabildik ne de kontraya çıkabildik.Heh şimdi gene aynı konuya geliyoruz maalesef.Api-avarello ikilisinden birini aradı hep gözler.Appiah klüp bulmakta zorlanıomuş.Biz de orta saha oyuncusu bulmakta zorlanıoruz.Ne acı diil mi.Avarello resmen bizim uyuşturucumuz olmuş yıllarca.Devamlı bağımlı keşler gibi gezmişiz.O olmadan da deli gibi gözler onu arıo.Ah ah neler yazmak,neler söylemek lazım ki...bayram günü boşverin

Maldonado artık sinirlere dokunur şekilde oynamaya başladı.Bazı yazarlar da diyor ki defanstan başka bişi yapmıo.Adam kovalamak,hiç basmamak,sadece daire üstünde gezinmek defansif görev yapmak değil ki.İddaa ediyorum geldiği zaman bile bu kadar değildi.Deniz Barış Uefa'ya verilen listede bile yok.PES ARTIK.....

Neyse ecnebiler hakkında bi iki şey söyleyelim.Akşamın sürprizi Bate Borisov'dan geldi.Aslında sürpriz olan beraberlik değil,Juvntus'un 2 gol birden yemesi böyle bir takımdan.Ayrıca 2-0 borisov öndeyken 2-2 oluo

Porto kaşla göz arasında 4 tane yedi.Aslında çok da 4-0 lık bi oyun yoktu ortada.Fener orda tenis maçına çıkmaz inşallah

Klinsmann gene hedefte olacak bu hafta.5 yemeler,hannover'a yenilmeler felan derken bi de tokat az kalsın lyondan geliodu