BİY

22 Mayıs 2009 Cuma

SOYGUN !!!


Yazının başında şu husuları belirteyim. Bir kere Beşiktaşlı değilim. Hayatımda da bir kere stadyumda maç seyrettim. Ama derbi maçın bilet fiyatlarını görünce iki satır yazmamak olmazdı. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyerek yapılanlara göz yummak istemedim.

Mevzu Beşiktaş-Galatasaray derbisinin bilet fiyatları. En ucuz bilet fiyatının 90 TL olduğunu görünce bir takım gayriahlaki laflar etmek zorunda kaldım. Açıkçası edilmeyecek gibi de değil. 6 senedir şampiyon olamamayı fırsat olarak görüp, “Nasılsa taraftar bu maçta stadı doldurur hava da güzel fırsat bu fırsat bilet fiyatlarını yüksek tutayım.” anlayışını benimsemiş Beşiktaş yönetimi son haftalarına girilen ligde çok büyük bir ayıba imza atmıştır. Bunun adı düpedüz soygundur, fırsatçılıktır, ayıptır, günahtır, taraftara yolunacak kaz muamalesi yapmaktır, terbiyesizliktir. Fenerbahçe maçında en ucuz bileti 50 TL’den satarken bu maçta fahiş fiyatlar belirlenmesinde mantık aramak abesle iştigal etmektir.

Ayrıca bugün Aceto’nun blogundaki bir yazıda haftasonu oynanacak Milan-Roma maçının bilet fiyatları yazıyordu. 90 TL’lik bilet orada 20€. Üstelik sahadaki futbolcular Totti, Kaka, Pirlo gibi adamlar. Bobo, Holosko, Yusuf, Kewell, Arda, Baros izlemek en az 90 TL, Totti, Vucinic, Pizarro, Kaka, Pato, Maldini seyretmek 20€.

Tüm bunlar dikkate alındığında eğer Beşiktaş taraftarı bilet fiyatlarını normal karşılayabiliyorsa orası zaten sözün bittiği yerdir. Daha diyecek bir şey de yoktur.

Hiç yorum yok: